Než koupíte CB anténu
Aktualizováno
9.9.2019
KONTAKT - GPS NAVIGACE, VYSÍLAČKY, MOBILNÍ TELEFONY - prodej, servis, montáž

Než koupíte anténu pro pásmo CB.

CB antény, které nabízíme a montujeme jsou kvalitní a osvědčené. Na každé vozidlo je však potřeba zvolit vhodný typ. Především je nutné znát výšku vozidla ( výšku předpokládaného umístěná antény, většinou střechy, ne např. výšku plachty, spoileru apod. ).Je nutné si uvědomit, že konec antény by neměl být výše, než 4m ( dle vyhlášky ). Při výběru antény je rovněž vhodné přihlédnout k montážní hloubce patice (tapecírunk auta) a k případné možnosti anténu sklápět či jednoduše demontovat.
Umístění a naladění antény je pro její účinnost rozhodující. Pokud možno, volíme střechu vozidla, pokud je plechová, nebo laminátová se síťovinou, např. Man TGX.
Nejhorší a nejméně účinné umístění je na různé držáky, zrcátka, úhelníky apod. Navíc v tomto případě rychle oxiduje přívodní kabel a koroduje konektor, protože je umístěn venku, „na dešti“.
Ne vždy je ale možné anténu umístit zcela ideálně, např. přepravníky na auta, ale pokud není možné anténu umístit do střechy vozidla, pak volíme " nejmenší zlo ", např. do boku vozidla apod.

Existují ještě antény "magnetky". Ty se, ale spíše hodí pro občasné, nebo krátkodobé používání, nikoliv pro každodenní ježdění. Účinnost bývá nižší, hrozí nebezpečí poškrábání laku vozidla, zátékání v místě vymačkaného těsnění od přívodního kabelu a vneposlední řadě i možnost snadného odcizení atd.

Ukázky a možnosti umístění namontovaných antén jsou zobrazeny v části " UKÁZKY INSTALACÍ "

Jednotlivé typy, jejich cenu a popis najdete zde

 
Než koupíte CB anténu
 
 
 
 
 
Fotky Než koupíte CB anténu